V pátek 28. března hrál Západočeský symfonický orchestr především malým posluchačům na koncertě pro děti a rodiče. Jako saxofonysólisté vystoupili studenti plzeňské konzervatoře. Děti slyšely skladby pro sólový  pozoun, pro trio lesních rohů i pro sólové housle. Pro zpestření programu obsadil šéfdirigent Michael Roháč také saxofonový ansámbl ze ZUŠ Fryderyka Chopina.
Sólistu na pozoun Martina Šaška znají členové ZSO z již probíhající umělecké spolupráce. Trio lesních rohů vedl člen České filharmonie prof. Jindřich Kolář, jeho provedení partu první horny bylo zážitkem pro posluchače a zároveň inspirací jeho žákům a spoluhráčům – Tereze Vaňkové a Michalovi Mikulenkovi. Saxofonové kvinteto ZUŠ F.Chopina vedené Milanem Hurtíkem v konkurenci konzervatoristů obstálo, přineslo do programu změnu žánru v podobě jazzu. Program pokračoval skladbou pro sólové housle. Havanaise C.Saint –Saense  bezchybně přednesla Theresa Claubergová. Celý program byl orámován skladbami pro orchestr. Jako první zazněla předehra k opeře Lazebník sevilský, koncert ukončil ZSO suitou G.Bizeta z opery Carmen. Tento koncert  řídil začínající dirigent Jan Bubák.
Koncerty pro děti a rodiče se již staly tradicí, na dalším se malí posluchači jistě dočkají i průvodního slova pana šéfdirigenta Roháče. -fotogalerie -

Další informace