Jako každoročně se v druhé polovině srpna konal v Mariánských Lázních festival Fryderyka Chopina. Zahajovací a závěrečný koncert měl jako tradičně „na starost“ Západočeský symfonický orchestr. Na úvodním koncertě 18.8. zazněla pod taktovkou prof.Radomila Elišky Schubertova „Nedokončená“, následně skladba F.Liszta „Les Préludes“ a po přestávce Chopinův klavírní koncert f-moll se skvělou polskou sólistkou Ewou Poblockou. Prof.Eliška, který je kromě působení na pražské AMU čestným šéfdirigentem Sapporo Symphony Orchestra (SSO), dovedl mariánskolázeňský ZSO k velkolepému výkonu, který dodal slavnostnímu zahájení ten správný lesk.
 Bohatý (vesměs klavírní) program celého týdne, ozdobila ve středu Pražská komorní filharmonie se sólistou Štěpánem Kosem a závěr (25.8.) patřil opět mariánskolázeňským symfonikům.
       Polský dirigent Pawel Przytocki neřídil ZSO poprvé, jeho precizní přístup symfonikové už zažili. Gruzínská klavíristka Irina Vardeli přednesla Koncert pro klavír e-moll F.Chopina křehce a s grácií. Tento slavnostní závěrečný večer navíc snímal Český rozhlas 3 Vltava, takže posluchači mají možnost si – podle slov rozhlasového technika – tento koncert znovu vychutnat v průběhu října ze záznamu.
           (ksch)

Další informace