vernis.jpgV letošním roce slaví mariánskolázeňská ZUŠ F.Chopina své 80. narozeniny. K významnému jubileu škola připravila celou řadu mimořádných akcí. Ve středu 22. 2. se vzácně sešly hned dvě z nich.

         

   V odpoledních hodinách byla v budově ZUŠ zahájena výstava historických fotografií a zápisků ze školních kronik. Na vernisáži promluvil ředitel ZUŠ J. Hurtík a poté si  žáci se svými učiteli a rodiči prohlédli zajímavosti ze školní historie. Výstava potrvá po celý jubilejní rok.

            Od 60. let minulého století hudební škola spolupracuje  se symfonickým orchestrem. Na tuto tradici navázaly letošní výchovné koncerty, které v podání ZSO zazněly v Městském divadle 22. a 23. 2. Jako sólistka se na obou středečních představila pianistka I. Veselá (žákyně M. Hurtíkové). Za doprovodu orchestru, řízeného M. Roháčem, přednesla populární Rhapsody in Blue G. Gershwina. Tato skladba zazní v podání mladé klavíristky na veřejnosti ještě jednou, a to na slavnostním večerním koncertě. Ten se koná v pátek 31. 3. v koncertním sále domu Casino. Jako sólisté ZSO vystoupí také kytaristka M. Ladmanová (tř. T. Honzírka), fagotista V. Ležatka (tř. V. Sahánka),  pozounista M. Berdych (tř. V. Jirky), K. Rýparová (pěvecká tř. J. Keďuličové)  a pianistka J. Sahánková (tř. V. Sahánka). V závěru koncertu se k symfonikům přidá  DOM. Slavnostní koncert budou, kromě šéfdirigenta M. Roháče, řídit také pedagogové školy J. Koreis, V. Sahánek a P. Čech. Do předsálí bude pro tuto příležitost přenesena i zmiňovaná retrospektivní výstava. Srdečně zveme!

                                  

                                                                                                                                 /-lč-/vchovn_koncert.jpg

Další informace