- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 5991
Je za námi další rok, zbývá poslední měsíc. Jako vždy to je doba adventních a vánočních koncertů, na které vás srdečně zveme. Ať si vyberete kteroukoliv adventní nebo vánoční akci, přejeme Vám hezký advent a hodně pohody v předvánoční i vánoční době roku 2018 !!!
http://boemus.cz/index.php/kalenda-akci
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 8335
Ve středu 23. listopadu zazní v hudebním sále ZUŠ F. Chopina koncert k 90. výročí založení školy. Na pódiu se sejdou klarinetisté Jan Budín a Petr Čech a klavíristka Jitka Zábranová. V rámci koncertu zazní Chopinovy skladby pro sólový klavír, dále hudba C.M. von Webera a hudba českých skladatelů z období klasicizmu J.K. Vaňhala a F.V. Kramáře. Začátek koncertu je v 19 hodin.
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 8320
V rámci barokních slavností v Tachově se bude 15. července v barokním klášterním kostele konat varhanní koncert Lenky Čechové. Na koncertě zazní také transkripce barokní hudby pro klarinet a saxofon s doprovodem varhan (Petr Čech). Nejeden milovník barokní hudby se pozastaví nad interpretací barokní hudby na klarinet nebo saxofon. Oba tyto nástroje mají v v tomto případě svoji logiku. Saxofon byl sice zkonstruován bruselským nástrojařem Adolphem Saxem teprve v roce 1842. Sopránový saxofon je ale rozsahem velmi podobný hoboji a veškerá hobojová literatura je na tento nástroj skvěle hratelná. Navíc se sopránový saxofon krásně pojí se zvukem varhan. Klarinet a baroko k sobě mají blíž, než se na první pohled může zdát. Je pravda, že například Mozart začal klarinet pravidelně psát do svých skladeb až na konci 18. století , ale klarinet se poprvé objevil ve mši J. A. Fabera v roce 1720. Z dalších barokních skladatelů je možné uvést Johanna Melchiora Moltera, který je autorem koncertu pro klarinet. Ve vysoké poloze se klarinet s varhanami také skvěle pojí a vzhledem ke své pohyblivosti dává interpretům zajímavé možnosti. Přijďte si poslechnout!
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 10056
Existují osobnosti, bez kterých si nedokážeme představit svět, do kterého patříme. Česká hudba bez Bedřicha Smetany je něco jako Praha bez Hradčan. Tato skutečnost má ale bohužel i druhou stranu. Přestáváme vnímat slavného skladatele jako člověka se vším, co k tomu patří. O Smetanovi se traduje řada rádoby senzací a nepravd. Podstatná je jeho hudba a k tomu, aby jí člověk rád poslouchal a hrál, jistě přispěje osobní setkání. Se samotným skladatelem to již bohužel není možné. Tak alespoň s místy, kde žil a s věcmi, které denně používal a které ho obklopovaly. V Jabkenicích ve středních Čechách trávil Bedřich Smetana poslední roky svého života. To místo stojí za návštěvu. Uvidíte místnosti, kde Smetana žil. Pro muzikanta je fascinující vidět klavír, u kterého komponoval Mou vlast, ze které Vltava je jednou z vůbec nejslavnéjších a nejhranějších českých skladeb. K vidění jsou Smetanou opravené úkoly, které dával svým žákům. Na obraze uvidíte Smetanovu první ženu Kateřinu, se kterou si nejvíc rozuměl a která předčasně zemřela. Přestanete vnímat Smetanu jako postavu z učebnice a možná pak budete slyšet jeho hudbu trochu jinak, líp... -fotogalerie-
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 10315
Je spousta krásných míst v České republice, která stojí za návštěvu. Určitě mezi ně patří Český Krumlov. Při prohlížení letních fotografií člověk dostane chuť se do Krumlova zase vrátit... -fotogalerie-
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 10081
22. listopadu, na den sv. Cecílie, patronky hudebníků, se v plzeňském kostele Nanebevzetí P. Marie konal gratulační koncert k významnému životnímu jubileu prof. Jitky Chaloupkové. Nově opravený třímanuálový nástroj rozezněla Preludiem a fugou Es dur J. S. Bacha nejprve sama jubilantka a pak se již na varhanní lavici i u notového pultíku s hudebními dárky vystřídala sympaticky dlouhá řada jejích bývalých studentů, které vychovala za svého působení na plzeňské a českobudějovické konzervatoři. Chrámovými prostorami se nesly varhanní skladby různých stylových období, flétnová sonáta a několik koncertních improvizací, mnohé ve špičkovém provedení. Tečkou za zdařilým koncertem byla gratulace z rukou P. Soukupa a plzeňského biskupa Františka Radkovského. Jak na kůru, tak v publiku, kde aplaudovali i další žáci, vládla velmi milá, srdečně přátelská atmosféra, které potěšila a na kterou lze dlouho vzpomínat. -fotogalerie-
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 10860
Zhruba sedmdesátiminutový koncert v podání Lenky Čechové (varhany), Lenky Gajerové ( soprán) a Petra Čecha (klarinet, saxofon) měli možnost vyslechnout posluchači 14. srpna v kostele sv. Mikuláše v Chebu. V programu zazněly skladby pro varhany, zpěv, klarinet a pro sopránový saxofon i pro kombinace tohoto obsazení. Chebský koncert měl vynikající návštěvu a kostel sv. Mikuláše byl zcela zaplněn. - fotogalerie- Fotografie z kostela byly pořízeny před odpolední generální zkouškou.
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 9845
Tentokrát se nejedná o název festivalu, ale o říjnový pobyt na Moravě. Krajina připravující se na zimu, vinice podzimem vybarvené a vůně zrajícího vína, která se šíří ze sklípků po vinařských vesnicích. Když má člověk štěstí na ubytování přímo u skvělého vinaře, není co řešit a jistě si budete přát zažít "moravský podzim" znovu. - fotogalerie -
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 9326
O svatováclavském odpoledni se v tachovském klášterním kostele sv. Máří Magdalény rozezněly historické varhany Vincence Gartnera, obohacené zvukem klarinetu, sopránového saxofonu a sólového sopránu. Z inspirujícího prostředí strohého františkánského chóru se linuly instrumentální a duchovní vokální skladby mistrů starších stylových období. Koncert byl (navzdory hezkému výletnímu počasí i konkurenční koncertní akci) velmi pěkně navštívený.
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 9492
Vždycky znovu se mi vybaví věta "léto budiž pochváleno", i proto je příjemné projít si fotky z léta a zavzpomínat. Na začátku letní galerie je jeden opravdu bizarní záběr z jinak krásné Telče, ale jinak je vidět, že v Čechách a na Moravě umí být hezky. Příjemné je, že velmi hezky je i v severních Čechách, které bývaly hodně zdevastované. Litoměřice, Roudnice i další města stojí rozhodně za návštěvu. Neuvěřitelně se zlepšilo Labe, kdysi špinavá a zapáchající stoka, dnes krásná řeka. Chválit Moravu není ani třeba. Milovníci slunce a vína si tam opravdu mohou přijít na své.... - fotogalerie -
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 9680
Itálie rozhodně patří k zemím, kam se člověk rád vrací. Rimini jsme navštívili opakovaně. Krásné písečné pláže, množství skvělých restaurací lákajících k posezení a večer ulice plné života - to všechno láká člověka, aby se vrátil. Letošní pobyt v Itálii byl zajímavý také účastí italských fotbalistů ve finále mistrovství Evropy. Bohužel prohráli 4:0, a tak jsme nakonec utěšovali číšníka, který pro smutek nebyl schopný spočítat útratu. Přesto bylo finále mistrovství Evropy v Itálii zajímavým zážitkem. -fotogalerie -
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 9866
Další ročník Convivia - mezinárodní letní školy duchovní hudby se konal v srpnu v Premonstrátském opatství Želiv. Byl určen jak amatérským, tak profesionálním zpěvákům, sbormistrům a varhaníkům. Lektoři z Francie, Anglie, Polska i z České republiky připravili pro účastníky kurzu zajímavý a pestrý program, jehož vyvrcholením byly koncerty v klášterním kostele.
- fotogalerie -
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 9978
V městském muzeu Mariánské Lázně mohou posluchači pravidelně slýchat Saxofonové kvarteto Bohemia. Na svých koncertních turné navštívilo kromě mnoha evropských zemí také USA, Izrael, Jordánsko, Tunisko, Libanon a Indonésii. Koncert tohoto souboru je skvělým zážitkem pro všechny posluchače. Vynikající kvality souboru se projevují v bezchybné intonaci, dokonalé souhře a naprosté spontaneitě. Podstatnou část repertoáru tvoří transkripce, jejich autorkou je členka souboru – barytonsaxofonistka Kateřina Stupková.
Vedoucí Saxofonového kvarteta Bohemia Pavel Fiedler je prvním učitelem hry na saxofon na Konzervatoři v Praze. Tento obor se bude vyučovat v Praze od září 2008.
- Podrobnosti
- Kategorie: Zprávy
- Zobrazení: 10288
Do Alp se většinou jezdí lyžovat. I letní pobyt může být zajímavý, pro turisty i cyklisty. Množství výborně značených cyklistických tras láká k celodenním výletům. Tam, kde člověk musí použít státní silnici, setkává se s ohleduplnými rakouskými řidiči. Obecně jsou Rakušané ohleduplnější, opatrnější, zřejmě si za volantem nepotřebují nic dokazovat.... Na fotografiích jsou jednak Alpy, cesta na GrossGlockner a zastávky v Bad Reichenhalu, kde působili také členové ZSO a nakonec Mozartův Salzburg.
Strana 1 z 2
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- Následující
- Konec