Rok 2006 se nezadržitelně nachýlil ke konci, a proto se poslední prosincový pátek konal ve Společenském domě Casino koncert Západočeského symfonického orchestru s názvem Loučení se starým rokem. 
   orchestr_06   Mariánskolázeňští symfonikové pod taktovkou svého šéfa Michaela Roháče zařadili na program repertoár, jak se na lázeňský orchestr sluší. Známé a oblíbené polky, valčíky a polonézy, které může pravidelný návštěvník koncertů slyšet (nejen) v létě na kolonádě, byly „orámovány“ dvěma předehrami G.Rossiniho. Díla tohoto italského skladatele se vyznačují melodičností, hudebním vtipem, lehkostí ve výraze, ale zároveň virtuozitou, která klade nemalé nároky na hráče – zejména v sólech dechových nástrojů. Na úvod koncertu zazněla Straka zlodějka, poslední skladbou uvedenou v programu byl Lazebník sevillský. Výborné provedení obou předeher se setkalo s obrovský úspěchem u posluchačů a orchestr dvakrát přidával. Nadšené publikum s voláním „bravo“ aplaudovalo po přídavcích vestoje a nechtělo symfoniky z pódia pustit.
      Bylo to více než důstojné rozloučení s rokem 2006, ačkoli koncertní sezóna orchestru samozřejmě pokračuje. Do nového roku 2007 přejme orchestru mnoho uměleckých úspěchů, spoustu nadšených posluchačů, nové abonenty, a také lepší ekonomické podmínky, aby byl Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně skutečně doceněným reprezentantem města a kraje.
               (ksch)

Další informace