Západočeský symfonický orchestr se neorientuje jen na dospělé posluchače, ale snaží se k hudbě přitáhnout také děti. A to dokonce nejen pasivně, k poslechu, ale – a to je specifické – aktivně.
star      Malí návštěvníci koncertu si totiž mohli zkusit práci dirigenta a dostali možnost řídit symfonický orchestr! Bylo tomu tak jednak na pátečním koncertě (1.12.) v Městském divadle, který se konal v tradičním večerním čase a kam mohly děti přijít v doprovodu rodičů a pak také na dopoledních koncertech (5.a 6.12), které děti navštívily se svými spolužáky a učitelkami. Šéfdirigent mariánskolázeňských symfoniků Michael Roháč se střídal za dirigentským pultem s dětmi a sálem zněl program složený vesměs z valčíků a pochodů, tedy letní kolonádní program. Však také koncert nesl název „Kolonáda v prosinci“. Aby však orchestr ukázal, že i přes svůj věk 185 let trvání tělesa není „nemoderní“, a také že dělit hudbu na „vážnou“ a „populární“ není správné (a to často děti dělají), zazněly na obou dopoledních koncertech také známé muzikálové melodie. Orchestr doprovodil semifinalistku právě probíhající soutěže Česko hledá Superstar, slečnu Petru Hlávkovou (na fotografii), v písních „It’s  a Wonderfull World“ a „Jsi můj pán“.
      Mladí posluchači přijali svoji vrstevnici velmi nadšeně a možná, že cestu za „svým“ orchestrem napříště najdou i bez dospělých. Máme pro vás i další fotografie..      
      (ksch) 

Další informace