Folklorní soubor Rozmarýnek absolvoval ve dnech 22. -29.května 2006 zájezd do Itálie.Absolvoval 3 vystoupení, první v pátek 23.5.2006 dopoledne v lázních Cervie. V sobotu večer vystoupil v místě pobytu –Gatteo Mare, což je část města Cesenatico.    Foto z Itálie...

 

Vystoupení proběhlo ve večerních hodinách na rušné hlavní třídě, spolu s Rozmarýnkem vystupoval také DOM ZUŠ Fryderyka Chopina. Nestává se často, aby se dva soubory ze ZUŠ potkaly na zahraničním zájezdě. Setkání v Itálii se vydařilo, právě vystoupení v Gatteo Mare mělo velký úspěch a setkalo se s velkým zájmem hostů z různých evropských zemí. Poslední vystoupení  bylo také společné.Jednalo se o produkci ve velkém zábavním parku Mirabilandie v neděli 28.5.2006. Zde se sešly stovky hudebníků, většinou dechové orchestry, ale i jiná uskupení. Rozmarýnek spolu s DOM a s mažoretkami celou akci zahajovali.
Celá akce se mohla uskutečnit díky podpoře ZUŠ F.Chopina, města Mariánské Lázně. Náklady byly pokryty podstatnou měrou z aktivit Rozmarýnku v Čechách.Díky sponzorům, manželům Černým a manželům Harantovým bylo možné zařadit také výlet do San Marina, který byl pro členy souboru jistě hezkým zážitkem. Rozmarýnek se vrátil ze svojí italské cesty 29.5.2006 v ranních hodinách.

Další informace